DEZENFEKSİYON

Alanya Dezenfeksiyon da öncü olan firmamızda vereceğimiz hizmet üstün kalitededir. Alanya Dezenfeksiyon, Alanya Dezenfektan uygulamaları ile hizmetinizdeyiz..

Dezenfeksiyon Nedir? Nasıl Yapılır?

Toprak, hava, insan vücudu ve tüm çevremizde, mikroorganizmalar kendilerine yaşam alanı bulurlar. Evlerimizdeki halılar, kumaşlar, koltuklar ve yerler bakteri, mantar ve virüs yuvasıdır. Ayrıca temizlik yaparken kullanılan malzemelere karşı oldukça dayanıklı olan birçok bakteri yaşar. Evinizi veya iş yerinizi tamamen mikroorganizmalardan kurtarmak için yapabileceklerinizin başında, dezenfeksiyon gelir. Özellikle tıbbi ve cerrahi girişimler sırasında tamamen mikrop ve bakterilerden arındırılmış bir ortam gerekir. Ameliyathane, diyaliz, yoğun bakım, transplantasyon ve yeni doğan bebek üniteleri gibi yerlerde ortam havası ve malzemeler belirli bazı kurallara uymalıdır. Dezenfeksiyon sayesinde, cansız ortamdaki patojen mikroorganizmalar öldürülür. Aynı zamanda bu tür mikroorganizmaların üremeleri de dezenfeksiyon uygulanarak engellenir.

Dezenfeksiyon Nedir? 

Hastalık yapma özelliği bulunan mikropların ( Corona, Sars, Domuz Gribi H1N1  vs ) uzaklaştırılması ve tamamen ortadan kaldırılması işlemine dezenfeksiyon denir. Dezenfeksiyon, geniş bir aralığı tanımlar. Dezenfeksiyon işleminde, genelde kimyasalların oluşturduğu dezenfektanlar kullanılır. İki farklı dezenfeksiyon yöntemi bulunur. Biri yüksek ısı derecesi kullanılarak ve mikroorganizmaları tamamen yok etme amaçlanarak yapılır; diğeri de yüksek düzeyli dezenfeksiyondur ve uzun bir süreçte uygulanarak yapılır. Uygulama etkin bir ULV cihazı ile uygulanması gerekmektedir. 

Dezenfeksiyon Yapılırken Nasıl Maddeler Kullanılır? 

  • Tüm mikroorganizmaları öldürebilen maddeler.
  • Hızlı etki eden maddeler.
  • Toksik barındırmayan maddeler.
  • Nötral pH ya da suda çözülebilen maddeler.
  • Renksiz ve kokusuz maddeler Stabil maddeler.
  • Eşyalara zarar vermeyen maddeler.
  • Çevreye zarar vermeyen maddeler.
  • Ucuz ve kullanımı kolay maddeler.